
Ökumenikus istentisztelet – Ulm – 2014. január 14.
Több esztendős hagyományt folytattunk a mai napon Ulmban., amikor ökumenikus istentiszteletre gyűltünk össze. mint más esztendőben, úgy most is az igehirdetést Dr. Varga Pál tiszteletes úr vállalta.

Több esztendős hagyományt folytattunk a mai napon Ulmban., amikor ökumenikus istentiszteletre gyűltünk össze. mint más esztendőben, úgy most is az igehirdetést Dr. Varga Pál tiszteletes úr vállalta.

A szentmisét Biberachban rögzítettük.

Urunk megkeresztelkedése ünnepén a szentmisét Schwäbisch-Gmündben rögzítettük.

Ismételten Weingartenben rögzítettük a szentmisét. A nyitókép pedig Roßwangenben készült. Egy nagyon hangulatos kis falusi templomban gyűltünk ma össze. A sekrestyés néni elmondása szerint mi többen voltunk, mint a helyi német közösség hívei.

Ismételten Weingartenben rögzítettük a szentmisét. (A nyitókép a Mária templomban készült)

E napon is a szentmisét Weingartenben rögzítettük. Nagyon jó érzés volt együtt imádkozni nagy egyházközségünk családjaiért. Továbbá pedig a szentmise végén megtartottuk a hagyományos Te Deum-ot. Fogadjátok szeretettel: (A nyitókép a Mária templomban készült)

A mai ünnepi szentmisén bőséggel kijutott az ünneplésből. A rögzített szentmise keretében a helybéli gyermekek és ifjak karácsonyi előadására is sor került.

Karácsony ünnepének második napján a szentmisét Weingartenben rögzítettük. ***** Sajnos a technika nem tette lehetővé, hogy Pascal tanúságtételét ide beillesszem. Ezért megteszem itt: ***** A nyitókép az ortodox testvérek tulajdonában lévő ikon, gyönyörű aranyozással....

Karácsony ünnepén ismételten a szentmisét Stuttgartban rögzítettük:

Szenteste Stuttgartban gyűltünk össze, hogy a gyermekek rövid karácsonyi előadását követően együtt ünnepelhessünk. Fogadjátok szeretettel!

Advent 4. vasárnapján a szentmisét Tuttlingenben rögzítettük. Mindig nagy öröm és élmény ebbe a gyönyörű templomba betérni. Karácsony ünnepét is elővételeztük a szentmise utolsó két énekében. Az pedig különös élmény volt, hogy együtt énekeltünk még...

Advent 3. vasárnapján, az Öröm vasárnapján a szentmisét Heidenheimban rögzítettük.

Advent 2. vasárnapján a szentmisét Weingartenben rögzítettük. (Nyitókép forrása: Pixabay)

Advent 1. vasárnapján Schwäbisch-Gmündben rögzítettük a szentmisét.

Krisztus Király ünnepén a szentmisét Böblingenben rögzítettük.

A mai napon Reutlingenben találkoztunk, ahol a helyi közösség búcsúját tartottuk meg. Árpád-házi Szent Erzsébetet köszöntöttük. *** (Képek forrása: részlet a miseruhából, illetve instagram)

Eislingenben a mai napon Skóciai Szent Margitot köszöntöttük. (Nyitókép: részlet a miseruhából)

Szent Im re búcsúra gyűltünk össze Weingartenben 2023. november 18-án. (Nyitókép: részlet a miseruhából)

A mai, évközi 32. vasárnapon a szentmisét Ulmban rögzítettük.

A szentmisét ezen a vasárnapon Schwäbisch-Gmündben rögzítettük.

Ismételten a 14 Nothelfer Kapelle-ben gyűltünk össze Mindenszentek ünnepén. A nagy igyekezetben a kamerát Stuttgartban felejtettem, így aztán a telefonom segítségével rögzítettük a szentmisét.

Az évközi 30. vasárnapon a szentmisét Lurwigsburgban rögzítettük.

A mai napon a szentmisét Böblingenben rögzítettük.

2023. október 21-én Heidenheimban ökumenikus istentiszteletet tartottunk. Korábbi évek hagyományát követve, Dr. Varga Pál tiszteletes úr hozta el gondolatait. Hálás köszönet érte!

Korábbi esztendők hagyományát folytatva ökumenikus istentisztelet keretében találkozott a stuttgarti katolikus és protestáns magyar közössége.

Ez alkalommal a szentmisét Biberachban rögzítettük.

Lélekemlő búcsú ünnepben volt részünk Ulmban. Köszönhető ez Gisela Czech-Witson hegedűművésznőnek és Kelemen József orgonaművésznek, akik gyönyörű zenedarabokkal ajándékoztak meg bennünket.

Ezen a vasárnapon a szentmisét Schwäbisch-Gmündben rögzítettük. E közösségnek sajátja, hogy gyakran ifjúsági énekek hangzanak el. Így volt ez ma is, köszönhetően Jakab Attilának.

A mai vasárnapon a szentmisét Böblingenben rögzítettük.

2023. szeptember 17-én, vasárnap, tartottuk Egyházközségünk búcsúünnepét, amelyben közösségünk védőszentjét, Szent Gellért püspököt köszöntöttük. Egyben közösségünk kilenc fiatalja részesül a Szentlélek kegyelmi ajándékaiban a bérmálás szentségén keresztül. Köszönet Nm. és Ft. Mohos Gábor püspök atyának,...

Heidenheimban Szent István király ünnepét ültük. Egyben ez a közösség búcsú ünnepe is.

A szentmisét Ulmban rögzítettük.

Első alkalom, hogy a nyári szünidőt követően találkozunk.

Az eddigi esztendők hagyományát követve Egyházmegyénk területén egy-egy zarándok helyet keresünk fel július hónapban. Így esett a választás ebben az esztendőben Bad Wimpfenre. Ez alkalommal rögzített szentmise érhető el:

Hagyományt folytatva, a mai napon a Családi nap keretében szabadtéri szentmisét tartottunk.

Ez alkalommal az évközi 12. vasárnapon a szentmisét Heilbronnban rögzítettük.

Böblingenben a közösség búcsú ünnepét nem az ünnepelt szent hónapjában (május 17), hanem június hónapban tartják meg. Így volt ez most is. A szentmisén a Gloria Cantus kórus szolgált. Az ünnepi szentmisét pedig agapé, keretében...


2023. június 18-án Ludwigsburgban a közösség búcsú ünnepét tartottuk.

Hat esztendeje indítottuk útjára e nemes kezdeményezést. Köszönet Sarnyai Endre hívemnek és kedves feleségének Anikónak, akik szorgos szervezői munkája nélkül mindez nem születhetett volna meg. A szentmisében imádkoztunk és megemlékeztünk Schuller Istvánról, aki ezelőtt öt...

A mai napon a szentmisét Weingartenben, a 14 Nothelfer Kapelle-ben rögzítettük. Érzelmileg megható volt szentmisénk, ugyanis hamarosan felújítási munkálatok kezdődnek. Köszönjük, hogy évtizedeken keresztül ez a templom adott otthont közösségünknek.

Évek óta hagyomány, hogy Biberachban a részegyházközség búcsúját június hónapban tartjuk meg. Így volt ez ma is.


Szentháromság vasárnapján a szentmisét Stuttgartban rögzítettük. A szentmisét a Nemzeti Összetartozás Napja megemlékezés követte.

Pünkösd vasárnapján a szentmisét Böblingenben rögzítettük.




Húsvét 5. vasárnapján egyben a helyi közösség búcsúját is ünnepeltük.


***** (Gabrovits Emma elsőáldozása közösségünkben)

Emmauszi tanítványok találkozása Jézussal. *****


Ulmban az ünnepi szentmise egy részét sikerült csak rögzíteni. A technika egy kicsit kifogott rajtam. Így is sikerült egy részét rögzíteni. Mintegy köszönetként fogadjátok szeretettel ennek a szentmisének elmélkedését. Tibor atya








Ez a szentmise egyben a Stuttgarti Csendes Napok ünnepélyes zárószentmiséje is volt. A szentmisét celebrálta Ft. Szmutku Róbert esperes-plébános atya Nagybányáról (Szatmári Egyházmegye).

Nagy várakozásban és örömben gyűltünk össze Weingartenben szentmisére és az azt követő nagyböjti zenés áhítatra. A kétnyelvű szentmisét követően került sor a „Stabat Mater dolorosa“ nagyböjti koncertre. Köszönet az előadóknak missziós szolgálatukért!

Nagyböjt 3. vasárnapján Biberachban rögzítettük a szentmisét. A szentmise keretében Potóczky László és Annita gyermekét, Leonard-ot részesítettük a keresztség szentségében. Különlegessége a keresztségnek, hogy Anitáék Singenben laknak egy ideje. S lévén, hogy rokonaik és ismerőseik...

A szentmisét ez alkalommal Schwäbisch-Gmünd-ben rögzítettük. Fogadjátok szeretettel!

Nagyböjt 1. vasárnapján a szentmisét Böblingenben rögzítettük. Köszönet Németi Gergely – tenor/operaénekesnek, aki a kántori szolgálatot látta el és Dávid Ferencnek a technikai háttér biztosítását.

Az évközi 7. vasárnapon a szentmisét Eislingenben is rögzítettük. A szentmise keretében itt is megáldottuk a házaspárokat. Köszönet Schirack Máriának a kántori szolgálatért!

A mai napon Stuttgartban a szentmise keretében áldásban részesültek a jelenlévő házasok. Németi Gergely operaénekes/tenor vállalta a szolgálatot a szentmisén. Häfner-Geiger Ildikó – orgona és Németi Gergely előadásában a következő művek hangzottak el: W. A....

Az évközi 6. vasárnapon a szentmisét Weingartenben rögzítettük. A szentmise keretében Takács Stephanie a keresztség szentségében részesült.

Az ifi szentmisét Schwäbisch-Gmündben rögzítettük. Köszönet Ferencnek és Attilának a zenei közreműködésért.

Magyar Szent Pál búcsút tartottunk Balingenben.

A szentmisét Reutlingenben rögzítettük. Köszönet Dávid Ferencnek a szolgálatért.

Az évközi 3. vasárnap olvasmányai gondolatok sokaságával ajándékoz meg. Az elmélkedésben ezen gondolatokra térek ki. Fogadjátok szeretettel. Tibor atya

Évközi 2. vasárnapon a szentmisét Biberachban rögzítettük. Ez egyben előesti szentmise is volt. Fogadjátok szeretettel!

2023. január 8-án az elmúlt évek hagyományát követve ökumenikus istentiszteletre gyűltünk össze Ulmban, a Wengenkirche-ben. Dr. Varga Pál tiszteletes úr igehirdetésében igazi útravalóként is szolgált mindannyiunknak a 2023-as esztendőre. Köszönet érte! Úgyszintén köszönet Kelemen József...

Urunk megkeresztelkedésének ünnepén a szentmisét Balingenben rögzítettük.

A szentmisét Weingartenben, a 14 Nothelfer Kapelle-ben rögzítettük. Abban a templomban, amely sok éven keresztül vasárnaponként otthont adott az ottani közösségnek egészen a pandémia kezdetéig. Jó érzés volt ide visszatérni. Ma pedig együtt osztozunk a...

2023. január 1-jén, Szűz Mária, Isten anyja ünnepén a szentmisét Stuttgartban rögzítettük. Köszönet Flesch Róbertnek, aki ebben segédkezett. Az egyetemes könyörgéseknél minden meggyújtott gyertya egy hónapot jelképezett.

Az óévi hálaadó szentmisét Stuttgartban rögzítettük. Köszönet Kevinnek az önkéntes szolgálatért!

Szentcsalád ünnepén a szentmisét Stuttgartban rögzítettük. A szentmisét orgonajátékával kísérte Häfner Geiger Ildikó. Köszönet szolgálatáért! A szentmisét rögzítette Dávid Ferenc. Szintén köszönet szolgálatáért!

Karácsony ünnepének 3. napján a szentmisét Schwäbisch-Gmündben rögzítettük. Köszönet a szentmisén közreműködő Kelemen József – orgonaművész úrnak, Tímár Kinga operaénekes művésznőnek (szoprán) és Németi Gergely – operaénekes művészúrnak (tenor).

Karácsony ünnepének 2. napján a szentmisét Weingartenben rögzítettük.

A szentmisét ismételten Stuttgartban rögzítettük.

A szentmisét Stuttgartban rögzítettük.

Advent 4. vasárnapján a szentmisét Stuttgartban rögzítettük.

Advent 4. vasárnapján Heidenheimban rögzítettük a szentmisét. Köszönet minden aktív résztvevőnek!

Gaudete vasárnap, az öröm vasárnapján a szentmisét Weingartenben rögzítettük. Köszönet minden aktív közreműködőnek! Tibor atya

Advent 2. vasárnapján Stuttgartban is találkoztunk. Liturgiánk gazdagsága fogadott ma bennünket.

Ifjúsági szentmisét tartottunk advent 2. vasárnapján Schwäbisch-Gmündben.

Advent 1. vasárnapján a szentmisét Böblingenben rögzítettük. Nagy köszönet Häfner Geiger Ildikónak a kántori szolgálatért.

Árpád-házi Szent Erzsébet köszöntésére gyűltünk össze Reutlingenben. Egyben közösségünk búcsú ünnepe is volt.

2022. november 20-án Eislingenben egyházközségi búcsú ünnepre gyűltünk össze. Skóciai Szent Margitot köszöntöttük.

Krisztus Király ünnepén Heidenheimban rögzítettük a szentmisét.

Évközi 33. vasárnapon a szentmisét Ulmban rögzítettük.

Fogadjátok szeretettel Weingartenből a Szent Imre búcsún rögzített szentmisét.

Ez alkalommal a szentmisét Schwäbisch-Gmündben rögzítettük. Fogadjátok szeretettel!

A szentmisét Stuttgartban rögzítettük. Ezt megelőzően a közeli Gablenberg-i temetőbe látogattunk ki.

Évközi 31. vasárnap a szentmisét Reutlingenben rögzítettük.

Az évközi 30. vasárnap szentírásai szakaszai gazdag üzenettel ajándékoznak meg bennünket. A mostani elmélkedés alapját az evangéliumi példabeszéd és a szentlecke mély tanítása adja.