
Szent László búcsú – Ludwigsburg – 2026. június 21.
Ismételten Szent László búcsúra gyűltünk össze Ludwigsburgban.

Ismételten Szent László búcsúra gyűltünk össze Ludwigsburgban.

Immár 8. alkalommal került motorkerékpár-szentelésre Heidenheimban. Minden eddiginél többen gyűltünk össze ezen a nagyon forró szombat délutánon. Eredetileg arra készültünk, hogy Ott Krisztián és Gabriella szentségi házasságot kötnek e szentmise keretében. Azonban Krisztián 13 nappal...

Friedrichshafenben rögzítettük a szentmisét. Fogadjátok szeretettel:

Ezen a vasárnapon ünnepre/megemlékezésre gyűltünk össze Stuttgartban a Bruder Klaus Kirche-ben. Köszönet Dávid Ferencnek a felvétel készítéséért. *****

Szentháromság vasárnapján a szentmisét Böblingenben rögzítettük:

Ismételten a 14 Nothelfer Kapelle-ben gyűltünk össze Pünkösd ünnepére.

Heilbronnban rögzítettük a szentmisét. Az elmélkedés alapjául szolgáló kép:

Heidenheimban a mostani szentmise keretében Mészáros Tamás első szentáldozására is sor került. Közös kép:

Stuttgartban is rögzítettük a szentmisét. Fogadjátok szeretettel:

Immár hagyomány, hogy Urunk mennybemenetelének főünnepén Heidenheimban Családi Napot tartunk. Második alkalom, hogy mindezt a helyi német közösséggel együtt tesszük. Eredeti tervünk az volt, hogy kint a szabadban lesz, azonban az időjárás ezt nem tette...

Weingartenben ismételten a 14 Nothelfer Kapelle-ben gyűltünk össze. Örömmel töltött el bennünket, hogy Wiesler Roland és Tímea gyermeke, Diego a keresztség szentségén keresztül Isten gyermeke lett. Egyben pedig nagy szeretetben és hálában köszöntöttük az édesanyákat...

Közösségünk védőszentjét, Boldog Bajor Gizellát is ünnepeltük a mai napon.

Balingenben rögzítettük a szentmisét.

A mai szentmise elmélkedésében egyrészt az ünnep eredetéről és üzenetéről elmélkedtünk, másrészt pedig hálám és köszönetem jeleként a Kolping Szövetségnek szerettem volna emléket állítani. Annál is inkább, mert 7 éven keresztül a Romániai Kolping Szövetség...

Jó Pásztor vasárnapján a szentmisét Reutlingenben rögzítettük.

Húsvét 3. vasárnapján Heilbronnban a helyi közösség búcsúját is megtartottuk. Szent Adalbert püspök és vértanú e közösség védőszentje. Életpéldája és tanítása ma is eligazítás és bátorítás mindannyiunk számára.

Húsvét 3. vasárnapján a szentmisét Heidenheimban, az Ökumenikus Közösség Központban rögzítettük.

Húsvét 2. vasárnapján, az Isteni Irgalmasság vasárnapját ünnepeljük. Békesség veletek! Leó pápánk így szólított meg bennünket az Urbi et Orbi áldás alkalmával 2026 húsvétvasárnap: „Hallasuk a béke kiáltását, amely a szívből tör elő! Ezért arra...

Húsvéthétfőn ismételten a még felújítás alatt álló templomban ünnepeltünk Schwäbisch-Gmündben. Ez idő alatt sajnos az orgonát sem tudjuk használni. Ettől függetlenül örülünk, hogy találkozni tudunk.

Megszokott helyünkön, a 14 Nothelfer Kapelle-ben, tartottuk húsvéti ünnepi szentmisénket. Ma kicsinek bizonyult templomocskánk. Mintegy 160-an érezték szükségét a közös ünneplésnek. Másrészt ezt a templomot együtt használjuk ortodox testvéreinkkel. Ők ma 7.00 órakor ünnepelték a...

Húsvéti vigília ünnepünk Stuttgartban:

Nagypéntek – Urunk szenvedésének ünneplése

Nagycsütörtök esti szentmiséje az Utolsó vacsora emlékére.

Virágvasárnapi szentmisénk Stuttgartban:

Böblingenben rögzítettük a szentmisét.

Laetare vasárnap a szentmisét Ulmban rögzítettük. A szentmise keretében köszöntöttük közösségünk tagját, Gunderlach Józsefet, aki 100. születésnapját ünnepelte január 22-én. Ugyancsak a szentmise keretében rövid ünnepi megemlékezést is tartottunk 1848. március 15-re emlékezve. Köszönet Kelemen...

Reutlingenben rögzítettük a szentmisét.

Ez a szentmise egyben a Stuttgarti Csendes Napok záró szentmiséje is.

Ft. Szemenyei Péter atya, mint főcelebráns, mutatta be a legszentebb áldozatot.

Heidenheimban rögzítettük a szentmisét.

Fogadjátok szeretettel a Ludwigsburgban rögzített szentmisét.

A szentmisét Weingartenben rögzítettük. Gyertyaszentelést és a szentmise végeztével Balázs-áldást is tartottunk. Ez utóbbit nem rögzítettük.

Balingenben a helyi közösség búcsúünnepét is tartottuk egyben.

Stuttgartban a hagyományt követve a hónap első vasárnapján szentmisét és gyermek-istentiszteletet tartunk. Így volt ez ma is. Egyben pedig Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét is megtartottuk, majd a szentmise végén pedig a balázsolást. Kiss Antal állandó diakónus...

Schwäbisch-Gmündben rögzítettük a szentmisét az évközi 4. vasárnapon. Keretében megtartottuk Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét és a Balázs áldást.

Évközi 3. vasárnap egyben az Isten igéjének vasárnapja. Továbbá Szent Pál apostol megtérésének óünnepe. A keresztények egységéért fohászkodtunk.

A Heidenheimban rögzített szentmisén ez alkalommal ikergyermekek részesültek a keresztség szentségében. Szülők: Orovec Krisztián és Boglárka. A gyermekek: Markus és Martin.

Hagyományt folytatva, január hónapban ökumenikus istentiszteletet tartottunk:

Ismételten Friedrichshafenben rögzítettük a szentmisét.

Weingartenben rögzítettük a szentmisét.

Balingenben találkoztunk az új esztendő első hétvégéjén.

Az új esztendő első napján első szentmisénk, melyet Stuttgartban rögzítettük.

Örömmel és hálával szívünkben jöttünk el erre a szentmisére. Külön szépségei e szentmisének a hála és köszönet fohászai, tovább a Te Deum és hozzá kapcsolódóan Szent II. János Pál pápa IGEN hálaimája.

Szent Család vasárnapján a szentmisét Böblingenben rögzítettük.

A szentmisét a felújítás álló Frenziskaner Kirche-ben rögzítettük.

Karácsony ünnepén a szentmisét Weingartenben rögzítettük:

Éjféli szentmisénket Stuttgartban rögzítettük. Köszönet Dávid Ferencnek a felvételért. A gyermekek előadásával kezdődik közös ünneplésünk. Az éjféli ünnepi szentmise pedig 8:42-től.

A szentmisét ez alkalommal Ludwigsburgban rögzítettük.

Heidenheimban rögzítettük a szentmisét.

Gaudete, az öröm vasárnapján a szentmisét Weingartenben rögzítettük.

Advent 2. vasárnapjára készülőben Balingenben gyűltünk össze. A szentmisét ez alkalommal itt rögzítettük.

Advent 1. vasárnapjára készülőben Tuttlingenben előesti szentmisét tartottunk. A szentmisét is itt rögzítettük.

Eislingenben a közösség búcsúünnepét ültük. Skóciai Szent Margitot, a helyi közösség védőszentjét köszöntöttük. A felvételt Dávid Ferenc készítette. Köszönet érte!

A szentmisét Böblingenben rögzítettük:

Reutlingenben Árpád-házi Szent Erzsébet búcsúünnepére gyűltünk össze. Egyben pedig a szentmise végeztével elimádkoztuk a felajánló imát Krisztus Király ünnepe alkalmából.

A szentmisét Ludwigsburgban rögzítettük. Köszönet Albert Péternek a videófelvételért!

Tekintettel arra, hogy a Szent Márton közösségi termet csak most kaptuk meg, Szent Imre búcsús szentmisénket is csupán a mai napon tarthattuk meg Weingartenben. A videófelvételt Dávid Ferenc készítette. Köszönet érte!

Biberachban rögzítettük a szentmisét.

November 2-án Schwäbisch-Gmündben rögzítettük a szentmisét.

Mindenszentek ünnepén a délutáni szentmisét rögzítettük Balingenben.

A szentmisét Böblingenben rögzítettük:

Hagyományt folytatva ökumenikus istentiszteletet tartottunk Stuttgartban. Erről készült felvétel látható az alábbiakban.

Fogadjátok szeretettel a Ludwigsburgban rögzített szentmise felvételét.

A korábbi hagyományt folytatva ökumenikus istentiszteletre gyűltünk össze Heidenheimban.

Ulmban a közösség búcsúünnepét tartottuk, Magyarok Nagyasszonyát köszöntöttük.

Munderkingenben rögzítettük ez alkalommal a szentmisét.

Ismételten ifjúsági énekek hangzottak el Schwäbisch-Gmündben a szentmisén.

A szentmisét Reutlingenben rögzítettük.

Ez alkalommal a szentmisét Böblingenben rögzítettük.

Egyházközségünk védőszentjét, Szent Gellért vértanú püspököt köszöntöttük 2025. szeptember 21-én. Egyben közösségünk búcsúünnepét is tartottuk. Ez alkalommal Ft. Gegő István atya volt a szentmise főcelebránsa és igehirdetője. A szentmise végén gyermekeink, Bandean Andrea irányításával, bemutatták...

2025. szeptember 20-án Heidenheimban, a helyi közösség búcsúünnepét tartottuk, Szent István királyt ünnepeltük. A közösség ünnepén túl 3 gyermekünk is részesült a keresztség szentségében.

A szentmisét ez alkalommal Biberachban rögzítettük. A Szent Kereszt felmagasztalása ünnepét ültük. (Áldás Szent Kereszt ereklyével )

Stuttgartban szentmisére és gyermek-istentiszteletre gyűltünk össze szeptember hónap első vasárnapján.

Ezen a vasárnapon Schwäbisch-Gmündben rögzítettük a szentmisét.

2025. június 29-én Szent Péter és Pál apostolok ünnepénj került sor az újonnan megválasztott Pasztorális Tanács ünnepélyes beiktatására az ünnepi szentmise keretében.

Tuttlingenben is rögzítettük a szentmisét. Jézus Szívét köszöntöttük ez ünnepi szentmisén.

2025. június 28-án három gyermekünk először fogadta szívébe Jézus Krisztus az Eucharisztiában. Örömteli volt a készület, s természetesen feszült várakozás előzte meg a mai ünnepünket. A három gyermekünk: Kószó Alíz, Laczkó Anna és Lipcsei Zsolt.

Boldog Scheffler János vértanú püspök egyházi ünnepe május 17-én van. Ennek ellenére ünnepét a júniusi találkozónk alkalmával tartjuk meg. Ez a böblingeni közösség búcsúünnepe is. Ekkor egyben a szentmisét követően ünnepélyes agapén is részt veszünk.

Immár 7. alkalommal gyűltünk össze Heidenheimban, hogy a szentmisét követően motorkerépár-szentelést tartsunk. Ez alkalommal keresztelőt is tartottunk.

Stuttgartban rögzítettük Krisztus Szent Testének és Vérének ünnepén a szentmisét. Ugyanis a délelőtt folyamán mindenkinek lehetősége kínálkozott arra, hogy a helyi német közösség Úrnapi szenmiséjébe és az azt köv ető Úrnapi körmenetbe bekapcsolódjon. Ebben az...

Ezen a hétvégén mind a 4 helyen rögzítettük a szentmiséket. Ugyanis mind a 4 szentmise bizonyos értelemben sajátos volt. E helyen és ebben a szentmisében a Szentháromság titkáról elmélkedtünk.

Ludwigsburgban úgyszintén a helyi közösség búcsúünnepét tartottuk meg. Szent László királyt köszöntöttük ezen a szentmisén. Természetesen Szentháromság vasárnapjának üzenetéről sem feledkeztünk el.

Tekintettel arra, hogy most volt szentmise Biberachban, egyben a helyi közösség búcsúünnepét is megtartottuk. Árpád-házi Szent Kingát köszöntöttük.

Nagyon szép, családias ünnepre került sor Friedrichshafenben. Merk László és Ilona 50. éves házassági évfordulóját ünnepeltük. Az ünneplés szentmisével vette kezdetét.

Pünkösdvassárnap délutánján Stuttgartban is volt szentmisénk 18.00 órai kezdettel. Különlegessége ennek a szentmisének, hogy Józsa Erik gyermekünk a keresztség szentségében részesült.

Pünkösdvasárnap Weingartenben rögzítettük a szentmisét. Ezt a templomot együtt használjuk a román ajkú ortodox testvérekkel. Előttünk ők tartottak szentmisét. S azért, hogy mi 10.00 órakor kezdhessünk, egészen kora reggel tartották meg szentmiséjüket. Ebben az esztendőben...

Reutlingenben rögzítettük a szentmisét.

Stuttgartban egyrészt Urunk mennybemenetele ünnepét tartottuk meg, másrészt pedig a szentmisét követően a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából egy programmal is készültünk. A szentmise:

Első alkalommal gyültünk össze Heidenheimban, hogy a közelben lévő Suppenkopf grillező helyen német – magyar nyelvű szentmisén vegyünk részt. Nem titkoltan ezzel szeretnénk egyben hagyományt is teremteni. A főcelebráns, a helyi német közösség plébánosa, Tuan...

Eislingenben is rögzítettük a szentmisét. E szentmise keretében került sor Galambos Zoltán keresztségére és bérmálkozására. Továbbá pedig Zoltán és Andrea két fia, Máté és Péter első alkalommal járult szentáldozáshoz.

Húsvét 6. vasárnapján Böblingenben is rögzítettük a szentmisét. Ennek apropója, hogy 2025. május 24-én a St. Bonifatius templom felszentelésének 125. évfordulóját ünnepelte.

Két hónap kihagyást követően ismételten találkozhattunk Heidenheimban. Ragyogó napsütésben, mint a mai nap, különös színekben pompázik e templom. Mindig magával ragadó élményt kínál. Nem volt ez másként ma sem!

Jó Pásztor vasárnapján, Húsvét 4. vasárnapján, a szentmisét Friedrichshafenben rögzítettük.

Boldog Gizella ünnepét is ültük Schwäbisch-Gmündben.

Ez alkalommal a szentmisét Balingenben rögzítettük. (Kép forrása: Balingen – Csodálatos halfogás)

Weingartenben tartottuk meg a munkás Szent József ünnepét.

Hazalátogattam, hacsak nagyon rövid időre is, szülőfalumba/-városomba. Ezen a szentmisén egyben, annak végeztével, hagyományt ápolva, búzaszentelés is volt. Különös érzések és emlékek keltek életre bennem. Köszönet értük!

Húsvéthétfő délutánján Heilbronnban is volt szentmisénk. A szentmise keretében a Neagui család két kislányát, Bíborkát és Klaudiát is részesítettük a keresztség szentségében.

Húsvéti ünnepi szentmisénket Weingartenben rögzítettük, a 14 Nothelfer Kapelle-ben.